Źródła Energii

Wspólpraca z naszą firmą rozpoczyna się od zlecenia na doradztwo w zakresie modelu inwestycji energetycznej na budowę elektrowni.

Dążymy do pasywności energetycznej przesiębiorstw.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/20
Elektrownie Wodne

 

 

Rzeka Tara w Czarnogórze płynie w najgłębszym kanionie Europy, głębsze są tylko kaniony Cotahuasi i Colca w Peru oraz Wielkim Kanionie Kolorado w USA. Tara powstaje z połączenia rzek Ospanica i Verusa w Górach Dynarskich, następnie płynie na długości 144 km na północ i łącząc się z rzeką Piva przy granicy Bośni, tworzy rzekę Drinę. Obszary położone nad Tarą wpisano w 1976 roku na listę rezerwatów biosfery.
Tara tworzy przełom, płynąc wąską i głęboką doliną. Długość tego przełomu to 78 km, a głębokość do 1300 m. W bezpośredniej bliskości rzeki znajdują się dwa parki narodowe Park Narodowy Tara i Park Narodowy Durmitor.

 

Elektrownie Fotowoltaiczne
 

Elektrownia działa na zasadzie konwersji energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Energia spływa z paneli do przetwornic, które zamieniają prąd stały na prąd zmienny, a następnie przez transformator przesyłany jest do sieci energetycznej.

 

Korzyści z inwestowania w farmy fotowoltaiczne:

  • Przewidywalność produkcji energii wg map nasłonecznienia

  • Stopa zwrotu na poziomie do 16 % (założenia wg Projektu Ustawy o OZE)

  • Krótki okres realizacji inwestycji do 0,5 roku

  • Budowa instalacji do 1 miesiąca

  • Brak ingerencji w środowisko, brak hałasu

  • Elektorwnia bezobsługowa

  • 10 letnia gwarancja na produkt, 15 letnia gwarancja na wydajność powyżej 90%, 25 letnia gwarancja na wydajność powyżej 80%

  • Dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych

 

 

Energia Wiatrowa

 

Wybudowano wiatraki w szczerym polu.

Jeden jegomość mówi do drugiego:

- no popatrz jaka rozrzutność, ile te wiatraki muszą zużywać energii...

;)

Umowy na dostawy Energii

 

W ramach projektowania energooszczędnych rozwiązań i dbania o długoterminowe poprawianie bilansu energetycznego naszych Klientów, przedstawiamy umowy na dostawę energii elektrycznej na terenie całego kraju.